Sobota, 16 lipca

Wykonawcy:

Bogdan Narloch – organy
Marika Gryń – sopran
Roman Gryń – trąbka


W programie:

Marc-Antoine Charpentier
(1643–1704)
– Preludium z Te Deum

 

wyk. R. Gryń
B. Narloch

Johann Sebastian Bach
(1685–1750)

– Preludium i fuga h-moll  BWV 544

 

wyk. B. Narloch

Johann Sebastian Bach

 – Opracowanie chorału Werde munter, mein Gemüte z kantaty Herz und Mund und Tat und Leben BWV 147

 

wyk. M. Gryń
R. Gryń
B. Narloch

Georg Friedrich Händel
(1685–1759)

– Aria Lascia ch’io pianga z opery Rinaldo HWV 7

 wyk. M. Gryń
B. Narloch
Władimir Wawiłow
(1925–1973)
Ave Maria (przypisywane G. Cacciniemu)

 

wyk. R. Gryń
B. Narloch

César Franck
(1822–1890)

Panis angelicus
 

wyk. M. Gryń
R. Gryń
B. Narloch

Ennio Morricone
(1928–2020)

Obój Gabriela z muzyki do filmu Misja

 

wyk. R. Gryń
B. Narloch

Felix Mendelssohn-Bartholdy
(1809–1847)

– Aria Jerusalem z oratorium Paulus op. 36

 

wyk. M. Gryń
B. Narloch

Marian Sawa
(1937–2005)

Pascha nostra na trąbkę i organy

 

wyk. M. Gryń
B. Narloch

Louis Vierne
(1870–1937)

– III Symfonia organowa fis-moll op. 28 (fragm.)

5. Finale

 

wyk. B. Narloch

Denis Bédard
(1950)

 Wariacje na temat Christus Vincit

 

wyk. M. Gryń
B. Narloch

Noty biograficzne:

Bogdan Narloch studia muzyczne odbył w klasie organów prof. L.Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora festiwali organowych w Koszalinie i Słupsku. Jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Koncertował w kraju i za granicą (w całej Europie oraz w Izraelu). W swoim dorobku posiada nagrania CD, m.in. prezentujące historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Zajmuje się historycznym budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków. Za swoją działalność odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą Pro Arte Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także nagrodą Koszaliński Orzeł, przyznaną przez Prezydenta Miasta Koszalin. W 2021 otrzymał od papieża Franciszka Krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Roman Gryń po studiach na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie doskonalił swoje umiejętności m.in. w Bayreuth. Jest laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach (1980) oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku (1985). Pracę zawodową rozpoczął w 1983 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W l. 1986-1988 pracował na stanowisku muzyka solisty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a od 1986 do 2007 był solistą i kierownikiem grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej. Koncertował w całej Europie i w Ameryce Północnej. Jest profesorem zwyczajnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Poznaniu (w l. 2002–2020 pełnił funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu AM w Poznaniu). Zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych, Prowadzi warsztaty i kursy interpretacji w zakresie muzyki orkiestrowej, kameralnej i solistycznej.

Marika Gryń jest wokalistką i oboistką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie. Jako oboistka współpracowała z orkiestrami symfonicznymi i dętymi w kraju i za granicą, pracowała m.in. w orkiestrze Teatro dell’Opera w Rzymie. Obecnie swoją karierę muzyczną związała ze śpiewem – zadebiutowała rolą Marceliny w Weselu Figara W.A. Mozarta w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W 2017 pracowała w Operze na Zamku w Szczecinie, a od 2018 jest związana z Operą Wrocławską, w której wykonuje partie chóralne i solistyczne. Swój warsztat kształci u H. Zubanovich i E. Vesin.