Sobota, 22 sierpnia

Wykonawcy:

Paulina Kocot – organy
Karolina Pytlak – sopran
Feelharmony Quintet:
Filippo Del Noce – flet
Bogusław Jakubowski – klarnet
Izabela Kokosińska – obój
Edyta Moroz – fagot
Katarzyna Sułkowska – waltornia

 

W programie:

Georg Friedrich Händel

(1685–1759)

– Alla hornpipe z II Suity D-dur Muzyka na wodzie HWV 349:

Georg Böhm

(1661–1733)

– Preludium chorałowe Vater unser im Himmelreich
 wyk. P. Kocot

Szymon Godziemba-Trytek

(1988)

Contemplation of One Man’s Martyrdom I

Grażyna Bacewicz

(1909–1969)

– Kwintet na instrumenty dęte (fragmenty):

III. Allegretto

IV. Presto

 wyk. Kwintet

Johann Sebastian Bach

(1685–1750)

– Preludium i fuga c-moll BWV 549

Johannes Brahms

(1833–1897)

– Preludium chorałowe Herzlich tut mich verlangen op. 122 nr 9
 wyk. P. Kocot

Ferenc Farkas

(1905–2000)

Fruit Basket – cykl pieśni na sopran i kwintet dęty (fragmenty):

1) Gáspár

2) Ládika

3) Marasztalás

5) Mondóka

6) A köbéka

7) Altatódal

8) Száncsengö

11) Paprika Jancsi szerenádja

12) Déli felhök

 

Wyk. K. Pytlak

Kwintet

Charles-Marie Widor

(1844–1937)

V Symfonia f-moll op. 42 nr 1

V. Toccata

 wyk. P. Kocot

Noty biograficzne:

Paulina Kocot pierwszy rok studiów magisterskich realizowała w ramach programu wymiany studentów Erasmus w Musikhochschule w Lubece. W 2016 ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów m.in. w Krakowie, Krasnobrodzie i Poznaniu. Uczestniczyła w licznych kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m.in. przez P. van Dijka, G. Gnanna, M. Radulescu, W. Zerera. W 2019 ukończyła studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną w szkołach muzycznych na terenie województwa lubuskiego.

Karolina Pytlak ukończyła studia z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Poznaniu.  Podczas studiów zadebiutowała tytułową rolą w studenckiej inscenizacji opery  Siostra Angelica G. Pucciniego w Teatrze Polskim w Poznaniu, ponadto wystąpiła w  Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta oraz w spektaklach studenckich, realizowanych na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. W repertuarze posiada również partie oratoryjne, w takich dziełach jak  Requiem d-moll  oraz  Msza   Koronacyjna  W.A. Mozarta i Stabat Mater G.B. Pergolesiego. Wykonywała je w kraju, a także w Niemczech,  Danii, USA. Jest laureatką kilku konkursów krajowych.

FeelHarmony Quintet to zespół działający od 2013. Tworzą go muzycy-soliści Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznych z różnych miast Polski (Poznania, Katowic, Łodzi, Gdańska). Od wielu lat aktywnie działają w środowisku muzycznym Szczecina, występując w różnych formacjach muzycznych. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka klasyczna, muzyka XX wieku oraz współczesne aranżacje muzyki popularnej. Zespół wykonuje również kompozycje pisane specjalnie z myślą o nich. Kwintet często i chętnie bierze także udział w promocji muzyki wśród najmłodszych melomanów. W 2014 zespół wydał swoją pierwszą płytę.