Sobota, 31 lipca

Wykonawcy:

Hanna Dys – organy
Małgorzata Otremba – flet
Andrzej Otremba – gitara

W programie:

Feliks Mendelssohn-Bartholdy
(1809–1847)

IV Sonata B-dur op. 65
 

wyk. H. Dys

Carl Philipp Emmanuel Bach
(1714–1788)

Sonate C-dur Wq. 133
Allegretto
Rondo

Gabriel Fauré
(1845–1924)

– Pawana fis-moll op. 50

 

wyk. A. Otremba
M. Otremba

Gustav Holst
(1874–1934)
opr. Arthur Wills

– Suita Planety
   Wenus, zwiastun pokoju
   Jowisz, zwiastun radości

 

wyk. H. Dys

Michał Rosiak
(1977)

– Elegia dla Taty

Máximo Diego Pujol
(1957)

Suita Buenos Aires
  Pompeya
  Palermo
  San Telmo
 

wyk. A. Otremba
M. Otremba

Noty biograficzne:

Hanna Dys jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. R. Peruckiego, oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów prof. W. Zerera, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich (m.in. profesorowie: L. Ghielmi i J. Laukvik). Koncertuje w Polsce i Europie (Finlandia, Hiszpania, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Włochy). W swym dorobku posiada nagrania solowe i kameralne. Jest profesorem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczy też w Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku, prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą (m.in. Litwa, Rosja, Włochy). Jest jurorem konkursów organowych, konsultantką Centrum Edukacji Artystycznej, a także dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu. 

Andrzej Otremba z wyróżnieniem ukończył grę na gitarze w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą oraz public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim (2012). Koncertował w najważniejszych miastach Polski oraz za granicą (Słowacja, Niemcy, Węgry, Francja oraz Chile). Był finalistą, laureatem i zwycięzcą konkursów (Żory, Koszalin, Kielce, Tychy Paryż, Köln). W l. 2003–2004 pobierał lekcje mistrzowskie u gitarzysty kubańskiego J. Clercha. W swoim repertuarze oprócz dzieł na gitarę solo i dla duetu posiada utwory na gitarę z różnymi składami kameralnymi. W swoim dorobku posiada kilka albumów płytowych. Wspólnie z żoną, M. Otrembą, tworzy duet fletowo-gitarowy, który zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych „Ghitarallia” w Przemyślu (1996).

Małgorzata Otremba z wyróżnieniem ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w klasie prof. M. Katarzyńskiego. W czasie studiów doskonaliła warsztat  na kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez R. Langevina i J. Hall. Była laureatką zagranicznych nagród stypendialnych (z Kanady, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii). Dwukrotnie zajmowała I miejsce na Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej. Jeszcze w trakcie studiów podjęła pracę na stanowisku pierwszej flecistki-solistki Państwowej Filharmonii Śląskiej w Katowicach, a swoją współpracę z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia rozpoczęła w 1999, wielokrotnie wykonując partię pierwszego fletu. Współpracowała z wieloma dyrygentami, m.in. G. Ferrero, J. Maksymiukiem, K. Pendereckim, S. Skrowaczewskim, A. Witem.