Sobota, 4 lipca

Wykonawcy:

Józef Serafin – organy
Katarzyna Jaracz – sopran
Kwartet Smyczkowy Solistów „ARTE CON BRIO”:

Krystyna Prystasz-Przybył – I skrzypce
Marcin Pawełczyk – II skrzypce
Mirosław Przybył – altówka
Agata Jarecka – wiolonczela


 

W programie:

Jehan Alain
(1911–1940)
Christe eleison JA 99
 Amen JA 100
 – Deuxième fanataisie JA 117
 wyk. J. Serafin
Marc-Antoine Charpentier
(1643–1704)
Te Deum (fragm.)
 wyk. Kwartet
Giuseppe Giordani
(1751–1798)
Caro mio ben
 wyk. K. JaraczKwartet
Johann Sebastian Bach
(1685–1750)
– Aria na strunie G z III suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
 wyk. Kwartet
Georg Friedrich Händel
(1685–1759)
Rejoice greatly z oratorium Mesjasz HWV 56
 wyk. K. JaraczKwartet
Ferenc Liszt
(1811–1886)
– Poemat symfoniczny Orfeusz S.672a
 wyk. J. Serafin
Georg Friedrich Händel– Hornpipe z Muzyki na wodzie HWV 349
 wyk. Kwartet
César Franck
(1822–1890)
Panis angelicus
 wyk. K. JaraczKwartet
Johann Sebastian BachJesu bleibet meine Freude z kantaty Herz und Mund und Tat und Leben BWV 147
 wyk. Kwartet
Wolfgang Amadeus Mozart
(1756–1791)
Alleluja z motetu Exsultate, jubilate KV 165
 wyk. K. JaraczKwartet
Marian Sawa
(1937–2005)
– Sonata (fragm.):II. [bez oznaczenia tempa]III. Lento. Con fuoco
 wyk. J. Serafin

Noty biograficzne:

 

Józef Serafin ukończył z odznaczeniem studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie oraz w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatem pierwszych nagród m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i międzynarodowym konkursie organowym w Norymberdze (1972). Koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w USA, Kanadzie, Japonii i Kazachstanie. Pełni funkcję kierownika międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej w Kamieniu Pomorskim i Leżajsku, oraz międzynarodowego festiwalu młodych organistów Juniores Priores w Sejnach. Był jurorem wielu międzynarodowych konkursów organowych (m.in. Praga, Norymberga, Paryż-Chartres, Moguncja, Gdańsk). Profesor klas organów Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2016 otrzymał od papieża Franciszka medal Pro Ecclesia et Pontifice.

Katarzyna Jaracz ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczyła też w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez U. Kryger, H. Łazarską, O. Pasiecznik. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: D. Borowicz, M. Diadiura, Z. Rychert. W 2016 wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w światowym prawykonaniu pieśni Prayer A. i R. Panufników. Jest finalistką IX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej Złote Głosy. W repertuarze posiada partie operowe, operetkowe i musicalowe oraz wykonuje partie solowe w utworach oratoryjno-kantatowych.

Kwartet Smyczkowy Solistów ARTE CON BRIO to grupa artystów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Łodzi, których łączy zamiłowanie do sztuki. Wykonywana przez zespół muzyka klasyczna, kościelna, operowa, operetkowa, musicalowa, filmowa, jazzowa, rozrywkowa czy współczesna, budzi aplauz publiczności i uznanie krytyki, potwierdzone licznymi zaproszeniami na koncerty i festiwale muzyczne. Kwartet koncertuje w kraju i poza granicami Polski, współpracując z czołówką polskich artystów. Muzycy zespołu występują z czołowymi orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi oraz biorą udział w festiwalach na terenie całej Polski oraz za granicą.